Program

Na koho se můžete na AHM 2019 těšit?

Prvním hostem nemůže být nikdo jiný než naše věčně usměvavá a pozitivní Anče, která nám ve čtvrtek svojí přednáškou oficiálně odstartuje program celého festivalu!

Oblíbený nonšalantní bonviván Xavier Baumaxa je jedním z těch, kteří rozproudí sobotní večerní program.

Michal & Lukáš. Tuhle dvojici a jejich projekt SLACK SHOW vám asi nemusíme více představovat. Za léta jejich vystupování toho zažili tolik, že rozhodně mají o čem mluvit. Proto se u nás v pátek ukáží trochu netradičně formou přednášky.

V sobotu budeme lítat! V sobotu se rozhodně bude na co dívat! Poprvé v Adršpachu své síly totiž poměří ti nejlepší na trickline v závodu, který bude součástí Czech Trickline Cupu! Chybět nebudou ani dovednostní soutěže o věcné ceny. Závodu se může zúčastnit kdokoliv, registrace bude probíhat na místě!

Kombinace elektronické taneční hudby a tradičních hudebních nástrojů? Zpěvu a rapu? Muzikantů a DJů? U nás na meetingu? Ano! To všechno přiveze do Ádru živelná hradecká kapela New Sound Orchestra, aby nás roztancovala během sobotního večera!

Jsme moc rádi, že na zámku můžeme přivítat také Péťu a její workshop s názvem “Umění Pohybu”. Jde o lekce vycházející z funkčního pohybu, principů play-fight, movement culture a kontaktní improvizace.
A co tedy můžete od workshopu na zámku očekávat?
“Budeme pracovat se společným těžištěm těl v pohybu a s přenosem váhy, jak v pomalém, tak dynamickém rytmu. Těla budou v různé intenzitě kontaktu komunikovat a vzájemně se tvarovat. Lidské tělo je fascinující v tom smyslu, jak funkčně je stvořeno a jak snadný, plynulý a plně vitální může být pohyb, pokud tělo ovládáme tak, jak dokonale je navrženo,” přibližuje Petra lekci a nabízí vám tak možnost své tělo trochu rozhýbat, potrápit, pohýčkat, prozkoumat a rozhodně oživit.

V pátek večer nám k poslechu a tanci zahraje selector Boldrik. Jeden z předních představitelů české reggae scény nás bude unášet na houpavých reggae & dancehall rytmech a jistě představí i nejeden svůj dubplate.

Abychom udrželi páteční večer v rytmech reggae, po Boldrikovi nám akusticky zahraje multiinstrumentalista, textař a jeden z nejznámějších českých zpěváků reggae Michal ŠEPS. Zazní jak nové písně z připravovaného druhého alba, tak skladby, které jinak se svou kapelou Reggiment nehraje.

Naším dalším milým hostem je lezec, fotograf a filmař Jan Šimánek, který toho stíhá opravdu dost – pořádá festival klasického lezení POVL v Českém ráji, vytváří dokumentární portréty českých lezců Onsajt a k jeho posledním oceňovaným filmům patří ten o Špekovi “Od palice k vrtu”. Na zámku se můžete přijít podívat na Honzův nejnovější počin – film “Posunout hranice”, který zachycuje road trip po Balkáně s Adamem Ondrou, poznávání nových oblastí a vytváření nových cest. Přijďte si poslechnout povídání o tom, jaké měsíční natáčení bylo.
Jsme moc rádi, že v Ádru můžeme přivítat i našeho dalšího hosta – Vojtu Fröhlicha. Lezec, slackliner, fotograf a umělec, absolvent FAMU a AVU v současné době provozuje Klub Avu na Letné. Ve svých uměleckých “instalacích” primárně pracuje se svým tělem a přenáší tak horolezectví a slacklining do interiérů galerijních prostor. Jak? Přijďte si poslechnout, jak tyto dva zdánlivě odlišné světy propojuje!

V areálu zámku se můžete těšit na vybrané prodejní stánky většinou místních značek nebo kamarádů. Jedním z nich bude naše Keramika od Karči, která vyrábí dnes už tradiční barevné keramické plecháčky. Jestli už svůj “plecháček” máš, bude možnost vybrat si i z jiných výrobků, které se právě “pálí”. Další prodejní místo patří Evičce alias Kefin. Chceš si koupit podprsenku od Evky, ale bojíš se, že ti nebude sedět? Přijď si jí přímo na místo vyzkoušet, k dispozici bude nově i provizorní zkušební kabinka. Nebude chybět ani Terka, tedy Baterca, a její horolezecké oblečení s láskou šité v Trutnově. Přivítáme také Kreateliér – slacklinerka Zuzka vám představí ručně vyráběné produkty, od šperků po dřevěné talíře. Batůžek nebo tašku si vyberete u Beáty z Náchoda a jejího stánku bbags. Budou k dispozici i věci od Ádr Design a koupit si můžete korálky a jogamatky u Mici Mici. Budete si moct vyrobit barefoot botičky, se kterými vám pomůže Lea a Anča. Na místě si také můžete dát výbornou kávu z Kafírna Trutnov.
Představujeme vám dalšího zajímavého hosta, kterým je Zdeněk Brabec alias “Žeňa”, horolezec, bývalý československý reprezentant a účastník velehorských expedic, který také získal ocenění “mistr sportu”. Během své přednášky nám ukáže jeho diáky z expedic na Hindukúš (1970), Makalu (1973), Kavkaz (1975) a Mount Everest (1984). 
Ekolog a lyžař Martin Erlebach nám poví něco o přírodních poměrech v chráněných územích SV Čech (KRNAP a CHKO Broumovsko). Podrobněji bude mluvit o tom, proč jsou tyto oblasti chráněny, o jejich vývoji, geografii, současném stavu, problémech a také jak skloubit zájmy ochrany přírody a zájmy sportovců.
One and only