FAQ

Důležité informace ohledně festivalu, parkování, ubytování, vstupného, programu atd.
Můžu přijet na festival dříve?

Festival oficiálně začíná ve čtvrtek 18. 7. Do té doby není možné stanovat v prostorách vyhrazených pro festival, ani využívat jiné festivalové plochy. Směřujte svůj příjezd na čtvrtek, pokud dorazíte dříve, ubytování a parkování v Adršpachu je na vás.

Spát se bude v areálu zámku?

Ne. Máme připraven plac na stanové městečko, které se nachází hned nad zámkem. Areál zámecké zahrady se musí každý den do půlnoci opustit! Párty bude pokračovat vždy ve Stodole, která je asi 50 metrů od areálu. Pokud spíte v dodávce, tak máme určený jiný prostor k parkování.

Jak se na festival nejlépe dostanu?

Adresa: Dolní Adršpach 75, 549 57, Česká republika

Z Trutnova je nejlepší k nám dojet vlakem – vystupte na zastávce “Adršpach” a vydejte se pěšky zpět asi 1 km směr Trutnov, zámek budeme mít po pravé straně. Při cestě autobusem vystupte na zastávce “Dolní Adršpach” a poté se vydejte pěšky kolem hlavní silnice asi 200 metrů směr Teplice nad Metují. Doporučujeme také využít spolujízdy nebo dojet do Adršpachu stopem. Pokud plánujete jet autem, prosíme zkuste auto naplnit. Můžete na události nebo jinde nabídnout spolujízdu, abychom co nejvíce omezili počet aut. Počítejte také s tím, že je možné, že se kapacity našeho parkoviště naplní.

Dá se v areálu parkovat?

Ano, máme prostor pro vlastní parkoviště, které je pouze pro účastníky festivalu (60,-/festival). Místo pro parkování bude zobrazeno na mapce. Počet parkovacích míst je však omezený, proto doporučujeme využít jiný způsob dopravy a nebo přijet včas.:) Pokud se naše parkoviště naplní, v Adršpachu je obtížné parkovat. Doporučujeme popřípadě využít záchytné parkoviště v Teplicích nad Metují vedle hlavního nádraží a pokračovat do Adršpachu vlakem. Prosíme, neparkujte na místech, která pro to nejsou vyhrazená, tj. podél silnic, na loukách, u chalup, v zákazech stání atd. Děkujeme za pochopení.

Můžu se zúčastnit závodu českého poháru na trickline?

Ano, do závodu se může přihlásit kdokoliv. Registrace bude probíhat na místě.

Můžu se koupat v jezírku?

Ve skalním jezírku je zakázáno se koupat v jakýchkoliv hodinách! Dobrou alternativou v horkých dnech je nedaleko vzdálený Polský lom Krzeszów (20 km), případně veřejné koupaliště v Teplicích nad Metují (8 km).

Jak se dostanu na skalní okruh?

Je potřeba se prokázat jakoukoli horolezeckou kartičkou nebo být v doprovodu tohoto člena (ČHS, CAF, CAI, DAV, JAMES, PZA, Österreichier Alpenverein a další horolezecké organizace).

Jak je to s jídlem a pitím?

V areálu zámku bude k dispozici bar, kde je možné koupit alko i nealko nápoje, a také stánek s malým občerstvením. Poblíž areálu jsou také dvě restaurace – tradiční česká kuchyně v hospodě U Tošováka, nebo pizzerie a kavárna Kalírna. V Adršpachu bohužel není žádný obchod s potravinami, proto pokud si plánujete na místě vařit, vemte si zásoby. Případně je nejbližší obchod s potravinami v Teplicích nad Metují (8km), větší výběr budete mít v Polsku v Mieroszów (10km) v Biedronce, případně v Trutnově (20km).

Je nutné brát si hotovost?

Ano. U nás není možné platit kartou, ale je zde případně bankomat, u vstupu do skal poblíž restaurace Hotel Skalní město.

Můžu na festival vzít svého psa?

Ano, můžete. Poprosíme vás ale, abyste ho měli na vodítku. Děkujeme za pochopení.

Pokud máte nějaké další dotazy, napište nám na e-mail, FB, nebo nás kontaktujte telefonicky.